Перейти до публікації
×
×
  • Створити...

Передня втулка CrazyBike (різний діаметр фланців) & обод Neon, проблема зі спицюванням & довжиною спиць


am.ok
 Поділитись

Рекомендовані повідомлення

М'яко кажучи, без матюків описати ситуацію, яка склалась я не можу... Але спробую.

Отож, недавно постив свій мод в розділі «Наші байки» & вже тоді в голові були ідеї для апгрейда, а на руках деякі деталі. Через тиждень чи два забираю таки задній дисковий Hope Trial Zone з ротором & мені залишається тільки задній обод/спиці і два фліпери. Сьогодні мав трохи вільного часу, тому вирішив заспицювати переднє кулко. Втулка: CrazyBike (32 спиці, різний Ø фланців), обод: Neon (32 спиці), спиці: CN spokes (190/190), ніпеля: латунь, 12 мм. Все нульцеве. На трьох калькуляторах (DT Swiss, Sapim & UPbikes) визначаю довжину спиць при трьох хрестах з лівої сторони & двох з правої: всі три калькулятори видають чітко 190 мм. В Україні спиць такої довжини не було, тому замовляв з Польщі. Це, передісторія, а тепер те, що вкурвило мене настільки сильно, що чуть було не викинув кулко нафіг через вікно!

1. Ненароком при спицюванні натиснув !рукою на вісь втулки. Пром з правої сторони випресувався!!! $*#&@!!! Якого х..., подумав я і пішов шукати оправку потрібного діаметра, щоб пресанути його назад. Потім подумав шо я конкретно туплю і пресанув його назад !!!рукою! Мені ліньки лізти зараз за нутроміром з мікрометром & проміряти посадку під пром, але я на 100% впевнений шо там овальний отвір і сотка натягу зберігається в двох протилежних місцях, інакше пром від руки б не виліз. Просто тому, що це НЕ реально. Втулка бралась тут на форумі новою, чи в когось було подібне? Можливо в когось вже провертало пром в посадочному або він помітив це при зміні промів?

P.S. Задня втулка ZHI-R, знімав анодування і чисто заради інтересу заліз нутроміром, щоб взнати натяг: 2 стоки з однієї сторони & 3 з іншої. Оце є офігенно. А тут всього 1 сотка і та овальна, супер, як на нову втулку за 600 грн.!

2. Три калькулятори видали потрібну довжину спиць, але адекватно заспицювати кулко я не можу.

Права сторона (менший фланець). По-перше: перегин спиць в районі фланця & на 2 хрестах - повний 3,14здець. По-друге, спиці, які йдуть з внутрішньої сторони фланця, мають натяг 25-27 одиниць (50-65 кг) по тензометру, при тому, що різьба спиці тільки сховалась в ніпелі! Це ахтунг, так не має бути & це значить що це закороткі спиці. По-третє, спиці, які йдуть з зовн. сторони фланця і формують хрест - тупо задовгі, якщо почати протягувати колесо! На фото різьба спиці виходить з ніпеля на 2.5 мм, натяг цієї спиці по тензометру = 19 одиниць (<50 кг). Тягнути її треба до 31-32 одиниць. Це як мінімум ще 2 мм різьби вийде з ніпеля! Тобто маю дебільну ситуацію, коли з однієї сторони треба мати 8 спиць однієї довжни & 8 іншої. М'яко кажучи - це ахтунг і такого не має бути!

Ліва сторона (більший фланець). Ті ж самі спиці, які йдуть з зовн. сторони фланця & формують хрест. Ахтунг полягає в тому, що різьба ще не сховалась в ніпелі, а натяг спиці по тензометру вже становить 20 одиниць. Це означає що вони закороткі. Але це ж якась люта «дічЪ» & нонсенс!!! Я заспицював & вирівняв не один десяток різних коліс, але з таким ахтунгом ще не зустрічався! Чи були в когось подібні проблеми при спицюванні такої втулки з таким ободом?

P.S. Мені погано вкладається в голову те, що людина тратить гроші на НОВІ компоненти, а потім тра...є собі мозок у вирішенні якихось ідіотських проблем, про які б мали подумати виробники цих самих компонентів...

IMG_2217_thumb.thumb.jpg.f769e046b41550b33e35e5474a4ef18e.jpg

IMG_2218_thumb.thumb.jpg.67b9a6640decf8b5f17826abad28c79c.jpg

IMG_2219_thumb.thumb.jpg.d76ed60492492ddabc9908f0b0a406dc.jpg

IMG_2220_thumb.thumb.jpg.cd60cf61ededb920ed0c4ba5695a0bae.jpg

IMG_2221_thumb.thumb.jpg.da80596b5bbc4eb656343f7658622d76.jpg

IMG_2222_thumb.thumb.jpg.7ff6801e4f07fa0c829a2b1b51e7f1c3.jpg

IMG_2223_thumb.thumb.jpg.c35b9f0d4008821af084d3c1ee3465ec.jpg

IMG_2224_thumb.thumb.jpg.bfe689999c9d2dec5bb4d46e84fc9913.jpg

IMG_2225_thumb.thumb.jpg.b075f38b0204e0580bd23afca33d6bf0.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Невже ні в кого немає такої комбінації втулка-обод? Echo TR - ідентична втулка, єдине в чому побачив відмінність - дзюри у фланцях мають зенковку. Можливо хтось спицював Echo TR + Neon?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так професійно до всього підходиш, зачот

Те шо в втулки випадають проми це норм. Не сильно класно але норм, коли стягуєш ту всю систему болтами воно тримається і не люфтить, тому забий

За спицювання такого компліту хз, але наскільки я знаю всі такі втулки (ехо, крейзібайкс, жі, бікоз і тд) однакові. Ніколи такого не набирав, але якшо така ситуація значить треба спиці різної довжини шукати, більше виходу не бачу адекватного, особливо якшо хочеш шоб все правильно було. Коли в мене задовгі спиці були я таки збирав на них колесо і решту яка торчала жорстко спилював (я цим не горжусь). З закороткими такого фокусу не вийде звісно ж))

Може хтось з апбайксу відпише і порадить, хз. Удачі, тріальне залізо таке тріальне)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Собирал обод неон,втулка жи( фланцы такие же)

3 большой фланец  и 2 креста  маленький -длина спиц одинаковая 

Все собрал без проблем.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Калькулятор спиц это отдельная тема, я себе тоже подбирал по тем же сайтам что и ты, в итоге взял на 2 мм меньше с каждой стороны и всё стало четко. 

Еще рекомендую взять всё таки 14 мм ниппеля.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Илья тему говорит ) Возьми ниппеля 14 мм, если короткие.

А так я бы пробовал разное количество крестов )

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Roman.P. сказал:

Собирал обод неон,втулка жи( фланцы такие же)

3 большой фланец  и 2 креста  маленький -длина спиц одинаковая 

Все собрал без проблем.

І різьби всіх спиць сіли чітко запідлице з вирізом в головці ніпеля під викрутку, чи було таке, що одні спиці стирчать на 1-2 мм над головкою ніпеля, а інші недотягують до виріза під викрутку на ті самі 1-2 мм?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, am.ok сказал:

І різьби всіх спиць сіли чітко запідлице з вирізом в головці ніпеля під викрутку, чи було таке, що одні спиці стирчать на 1-2 мм над головкою ніпеля, а інші недотягують до виріза під викрутку на ті самі 1-2 мм?

Все встало четко под отвертку.

Я бы внимательно замерял фланецы втулки в разных положениях и внутренний диаметр обода , может есть какой то брак ...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Roman.P. сказал:

Все встало четко под отвертку.

Я бы внимательно замерял фланецы втулки в разных положениях и внутренний диаметр обода , может есть какой то брак ...

Рома мне кажется что тут в спицовке дело, я как-то тоже накидивал колесо на моде под диск зад, и вышло что тоже торчало 8 шт. После этого всё разобрал и заново накинул и вышло.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Roman.P. сказал:

Все встало четко под отвертку.

Я бы внимательно замерял фланецы втулки в разных положениях и внутренний диаметр обода , может есть какой то брак ...

Переміряв, браку немає. Прийдеться просто поміняти 8 спиць на довші, але це тупо ахтунг.

2 часа назад, Ille сказал:

Рома мне кажется что тут в спицовке дело, я как-то тоже накидивал колесо на моде под диск зад, и вышло что тоже торчало 8 шт. После этого всё разобрал и заново накинул и вышло.

Виключається. Колесо заспицьоване правильно + перенабирав два рази. Є ще варіант побавитись з положенням тягнучих & штовхаючих спиць (ззовні або всередині фланця), але ну його нафіг розспицьовувати і знову «ламати» 8 спиць проштовхуючи їх через менший фланець, хіба буде вільний час & натхнення для експериментів...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Когдат собирал себе колеса на мода на таких несимметричных втулках. На базарных спицах.  Обода были Есно Урбаны но то не суть.

На переднем катке использовал кажись 185мм спицы. Слева 3 креста справа-2. Перегибы спиц для 20" колес это норма. на 19 еще больше. бггг

Задний каток собирал так же только на обе стороны у меня пошли 170мм или 175, не помню точно. 

На счет натяга хз, не парился сильно по этому, за 2 года катания выбил только 2 спицы на заднем бо деревяшка и дисковый тормоз а потом и фланец отпал у задней втулки бо деревяшка+дицк+вываленные дырки в фланце ("§$ные жЫ)

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

где-то тут есть мой байкчек, можешь поискать глянуть как там спицы набраны были если не влом.

Кстати пара торчаших витков резьбы с ниппеля- пофиг.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
 Поділитись

Общий чат

Общий чат

Please enter your display name